Pozadí hlavního banneru
Zpět na náš tým
Mgr. Mária Jakubjáková

Mgr. Mária Jakubjáková

Učitelka anglického jazyka a tělocviku

jakubjakova@skoly-navis.cz

Mária se narodila na Slovensku v obci Mútne. Ačkoliv už rok působí v Praze, za svůj domov považuje svou rodnou Oravu, kam se vždy ráda vrací. Mária vystudovala učitelství slovenského a anglického jazyka na Filozofické fakultě v Bratislavě. Už v době studia se zajímala o progresivní metody ve vyučování jazyků, proto se rozhodla začít svoji pedagogickou praxi jako lektorka v jazykové škole Helen Doron v Bratislavě, kde více než tři roky vyučovala angličtinu metodou direct, která zároveň kopíruje princip, jakým se děti učí svůj mateřský jazyk.

Jednou z jejích největších vášní je sport a cestování, proto se rozvhodla spojit tuto kombinaci půlročním pobytem v Japonsku, kde působila jako instruktorka lyžování. Ještě před touto cestou do Ásie strávila dva měsíce v Anglii jako aupair pro dvě děti. Kromě poznávání nových měst miluje tanec a zpěv, kterému se věnovala přes tři roky, později i působením ve folklórním souboru Technik v Bratislavě

Poslední rok působila ve funkci asistentky ředitele společnosti Proficolor v Praze, avšak v současnosti se nemůže dočkat návratu do třídy mezi mladé lidi, které, jak sama uvádí, považuje za své rovnocené partnery, kteří pro ni umí být obrovským zdrojem inspirace. Nakolik je jí blízké vyučování alternativními metodami, v učení se bude snažit co nejvíc odrážet potřeby studentů a vycházet jim vstříc.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.